Lapostetők szigetelése
Ennél a technológiánál gyakran bontással kell kezdenünk a munkát, melynek során leszereljük a már nem használt felépítményeket (pl. antennákat, vezetékeket, villámhárítókat stb.). Ezután következhet a szigetelni kívánt felületet tisztítása.
Gyakran előfordul, hogy nagyobb esőzéseket követően összegyűlik a víz a szigetelőanyag alatt. Azokat a területeket, ahol ez előfordul, javítjuk és perforáljuk, így a beázások megfelelően ki tudnak száradni. Emellett plusz páraszellőzőket is beépítünk.
Egyes esetekben a tető már annyira elhasználódott és rossz állapotban van, hogy nem alkalmas az egyrétegű szigetelésre. Ilyenkor kap alulra egy speciális páratechnikai lemezt, melytől két rétegűvé válik a szigetelést. Egyrétegű szigetelésnél jöhet a kellősítés, a két rétegben történő szigetelésnél viszont ezt a lépést kihagyjuk. Egy pormegkötő és tapadást elősegítő, bitumenes alapozó folyadékkal kezeljük a teljes szigetelni kívánt felületet. Ez a fekete, szurokszerű anyag lesz a „híd” a szigetelőanyag és a tető között.
Nagyon fontos a tető szellőzésének megoldása, ezért 18 m2-enként páraszellőzőket építünk be. Mielőtt elkezdenénk a szigetelést, a lefolyókat kibontjuk, és a helyükre újakat építünk.
Következő lépésben ellenőrizzük az úgynevezett felépítményeket (pl. tetőablakok, antennák, kémények), és ha mindent rendben találunk, nekikezdhetünk a szigetelésnek.
Az általunk használt szigetelőanyag minden esetben poliészterfátyol erősítéssel rendelkezik, modifikált bitumenes szigetelő lemez. Más anyag alkalmazása fel sem merül, hiszen ezek a legkiválóbb fajták. A 10 méteres tekercseket mindig az adott tető sajátosságaihoz tudjuk igazítani. A szigetelőanyagot lángolvasztással visszük fel az előkészített felületre. Minden esetben fedésekkel dolgozunk – a kényesebb területeken akár több rétegben is -, így egy hermetikusan lezárt, 100%-ban beázásmentes tető lesz a végeredmény. Lapostetőnél utolsó lépésként a felépítmények és az attikafalak vértezését végezzük el. Szükség esetén az attikafalak bádogozását is javítjuk.
Ahogy fejlődik a technika, úgy fejlődik a tetők szigetelésére gyártott anyagok minősége is. (ÉMI által ellenőrzött termék és technológia az EN ISO 9001 minőségtanúsítvány követelményeinek megfelel.)
Munkánkat minden alkalommal I. osztályú minőségben, az építőanyagok gyártójának alkalmazástechnikai útmutatója szerint végezzük. Az elvégzett munkálatokra 10 év garanciát vállalunk.